Dergi ve Kataloglar

Dergi ve Kataloglar

Tasarımın önemli bir aşamasında yer alan dergi ve katalog yapımı aslında birbirinden farklı konular olmakla birlikte bir başlıkta ele alınmıştır. Katalog yapımı kimi zaman ürün tanıtımınızı yapar kimi zaman da geçmiş ve gelecek çalışmalarınız için bir arşiv niteliği taşımaktadır.

Müşterilerinize ulaştıracağınız aylık, altı aylık veya yıllık bültenlerle onlara sürekli faaliyette olduğunuzu güçlü ve güven verren bir marka olduğunuzu onlara hissettirecek ve böylece müşteri devamlılığınız sağlanacaktır.

Ürün kataloglarınız ise yaptığınız işin kalitesini yansıtan ve ürünlernizi arşivlemeye yarayan yardımcı elemanlardır. Ürün katalogları da firmanızı yansıttığı için titizlikle ve kurumsal kimliğe uygun bir şekilde tasarlanmalıdır. 

Dergi tasarımı ise yukarıda bahsettiklerimizden tamamen farklı bir tasarımdır. Dergi, hitap ettiği kesim, aktarmak istediği düşünce gibi birçok farklı dinamiği içinde barındıran sürekli hareketli ve canlı bir olgudur. Yapılacak dergi tasarımlarında bu dinamikler göz önüne alınmalı ve renginden fontuna kadar her detay düşünülerek ortay bir ürün çıkarılmalıdır.

Katalog ve dergi tasarımlarınızı da titizlikle yapacağımızdan hiç şüphenzi olmasın...

YORUMLAR

    Bu konuya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yaz...

YORUM YAZ